E-shop Rychlý kontakt Prohlédněte si recenze
Máte dotaz? +420 607 592 388 (Po - Pá: 08:00 - 17:00) | E-shop: +420 725 369 445 (Po - Pá: 08:00 - 17:00)

PROČ PEMATROS?


Jak vybrat regál, aby splnil vaše očekávání

Dochází vám místo na skladování? Regály patří k oblíbenému nábytku, protože jsou praktickými pomocníky právě pro možnost skladování. A to nejen ve firmách, skladovacích halách, ale i v domácnosti, dílně nebo ve sklepě. Jak ale takový regál vybrat, co sledovat a podle čeho hodnotit alternativy? K tomu jsme si pro vás připravili krátký manuál! Pojďme na to! 

1. Kde bude mít regál své místo?

Důležité je si určit, kde bude regál postaven a co v něm bude skladováno, podle těchto aspektů přizpůsobit typ regálu. Pro venkovní použití nebude vhodný například regál z dřevotřísky, ale z takového materiálu, kterému nevadí nepříznivé povětrnostní podmínky. Rozdíl bude také v tom, zda chcete regál do interiéru bytu, kde je třeba myslet na estetické zpracování, a nebo do skladu firmy, kde hlavní prioritou bude nosnost a účelnost. Do domácnosti, do špajzu, do dílny na nářadí, sklepa nebo na půdu doporučujeme praktické bezešroubé policové regály, které naprosto postačí. Pro uskladnění pneumatik v garáži jistě oceníte regály na pneumatiky. V domácnosti největší využití ovšem najdete u zmiňovaných bezšroubových policových regálů, které jsou cenově nejdostupnější. Pro sklady a velké haly tu máme bazarové a nové paletové regály.

2. Jaký má regál účel – co budu v regálu skladovat?

Další otázkou, na kterou je třeba si zodpovědět je to, co budete v regálech skladovat. V  regálech můžete skladovat v domácnosti potraviny, knihy, v garáži pneumatiky nebo můžou regály sloužit v průmyslových nebo skladovacích halách na různorodé zboží od typických euro palet až po atypické palety a jiné prvky zakládané manipulační technikou. Podle toho je pak možné vybírat regály dle nosnosti a velikosti.

Přehledný a efektivně zorganizovaný sklad poslouží jako ideální místo nejen pro uložení zboží, ale také pro jeho snadnou přípravu na konečnou expedici. S hladkým průběhem veškerého dění ve skladu může následně pomoci softwarové řešení pro řízení skladu, tzv. Warehouse management systém. Lze díky němu sledovat pohyb každého kusu zboží a navíc i optimalizovat efektivitu skladování. Některé softwary zvládnou analyzovat i přesuny mezi několika sklady najednou. Obsáhnou tak veškérý pohyb zboží od jeho příjmu až po expedici. Efektivně rozmístěné a dobře dohledatelné a přístupné zboží lze následně zúročit i při samotné distribuci, kde už může převzít otěže software pro logistiku a plánování dopravy, který díky propojení s mapami a GPS dokáže optimalizovat trasy a zkracovat lhůty doručení.

3. Jakou požaduji nosnost regálu?

Nosnost regálu úzce souvisí s předchozí otázkou. Podle zboží, které budete skladovat, musíte přizpůsobit i nosnost. U každého regálu najdete informaci o nosnosti, dále pak zda je možné postupně rozšiřovat regály. Pokud je uvedeno, že nosnost polce regálu je 150 kg, znamená to, že je počítáno při rovnoměrném rozprostření skladovaného zboží, na což je třeba brát zřetel při výběru. Pro vysokou zátěž jsou vhodné paletové regály nebo kvalitní policové regály z naší nabídky. Pokud hledáte regály, kam lze uložit tyčový materiál, určitě sáhněte po konzolových regálech.

4. Potřebuji vysoké regály a jaké budu ukládat věci do regálů?

Vysoké regály se týkají hlavně průmyslových hal a skladů. Může se často stávat, že budete potřebovat zakládat zboží pomocí vysokozdvižných vozíků a tomu je třeba přizpůsobit výběr. Pro tyto prostory je nejideálnějším řešením nechat si vytvořit nabídku na míru, kterou vám od Pematrosu dodáme zdarma. Zároveň do velkých skladů a hal dodáváme i bazarové regály se zárukou.

5. Kolik investuji do koupi regálů?

Posledním kritériem výběru regálů je cena. U jednotlivých produktů v našem e-shopu najdete uvedené ceny, nicméně pro větší zakázky je potřeba připravit individuální nabídku dle vašich potřeb a požadavků. Pokud chcete ušetřit, doporučujeme využít bazarových regálů, které jsou stejně kvalitní (jako nové) a každý z nich prochází kontrolou standardů. U ceny zohledněte služby, které pro vás nabízíme po nákupu – servis, záruku, montáž, dopravu nebo možnost zpětného odkupu a to i na stávající regály. 

V neposlední řadě se zajímejte o materiál regálů a také povrchovou úpravu. Povrchová úprava zaručuje dlouhodobou životnost. Proto doporučujeme vybírat úpravu s galvanickým pozinkováním nebo práškovou barvou. 

Pomohl vám manuál s určením, který regál potřebujete právě vy? Pokud si nejste jisti, kontaktujte nás a my vám rádi poradíme a to zcela nezávazně, včetně vytvoření 2D projektu ZDARMA.