E-shop Rychlý kontakt Prohlédněte si recenze
Máte dotaz? +420 607 592 388 (Po - Pá: 08:00 - 17:00) | E-shop: +420 725 369 445 (Po - Pá: 08:00 - 17:00)

PROČ PEMATROS?


Péče o regály? Rozhodně ano!

Aby regály ve vaší dílně či skladu dlouho vydržely, byly funkční a vypadaly stále jako nové, potřebují alespoň základní péči.

I regály a regálové systémy si zaslouží vaši pravidelnou péči. Pokud o ně totiž budete náležitě pečovat a budete s nimi zacházet podle několika pravidel, mnohonásobně se vám odvděčí. A nemusíte se bát, že by šlo o něco náročného. Údržbu regálů zvládne úplně každý.

4 hlavní důvody, proč se o regály pravidelně starat

  • Pravidelnou údržbou prodloužíte životnost regálů a regálových systémů.
  • Ušetříte si peníze za nákup nových regálů.
  • V případě regálů do domácnosti nebo obchodu zabráníte jejich poškození a zachovají si estetický standard.
  • Alespoň základní péčí zamezíte možným zraněním.

A jak se správně starat o regály? Přečtěte si pár osvědčených rad

Péče o regály není nijak náročná. Stačí dodržovat několik pravidel a regály vám budou sloužit po mnoho let.

Regály nikdy nepřetěžujte

Vždy dodržujte maximální nosnost jednotlivých regálových jednotek. Při přetížení regálů riskujete jeho prasknutí, převážení i další poškození. Zároveň ohrožujete uskladněné zboží a bezpečnost vás či vašich skladníků. Fatální následky mohou přijít především v případě přetížených průmyslových regálů, do kterých bývají často ukládáno opravdu těžké zboží.

Popřemýšlejte o ukotvení regálů

V případě průmyslových regálů určených do skladu je dobré popřemýšlet o jejich ukotvení ke zdi či stropu. Vzhledem k jejich velké zátěži je hrozba převážení poměrně vysoká. S ukotvením regálů vám můžeme případně pomoci při jejich montáži.

Správná a opatrná manipulace s regály

Správnou manipulaci s regály rozhodně nepodceňujte a vždy dodržujte doporučené postupy. V první řadě buďte opatrní při nakládání zboží do regálů. A jaký je správný postup při doplňování regálů? Zboží nebo materiál vždy umísťujte od nižších pater až po ta vyšší. Regály přesouvejte na jiné místo až po jejich úplném vyskladnění.

Nevystavujte regály zvýšené vlhkosti nebo slunečním paprskům

Každý typ regálu vyžaduje jinou péči. Ta je navíc ovlivněna i tím, kde jsou regály umístěny. Například kovové konstrukce regálů, které jsou umístěny venku, je nutné chránit chránit před deštěm, aby nemohly korodovat. Lakované policové regály zase mohou vlivem slunečního záření ztrácet barvu.

Využijte našich služeb a vyzkoušejte skladování v regálech

Máte dotazy?

Potřebujete poradit? Máte další dotazy ohledně regálů? Napište nám.